Demirler Altınsüt Kimdir

Temmuz 04 2017

Ağrının bilinen ailelerinden olan ve Hacıbektaş oğulları olarak bilinen 8 kardeşin ortak işlettikleri canlı hayvan ticareti ve petrol ofisi işletmeleri dışında ekstra bir iş kolu aramaları onları 1960 yılında peynir sektörüne girmelerine vesile olmuştur.  1985 yılına kadar Ağrı ilinde yaptıkları bu mesleği büyütmek için içlerinden iki kardeş İzmir ilinde yerleşip avkodis ve peynir peynir işi yapmaya başlamışlardır. O zaman Ağrı, Erzurum ve Kars’tan getirdikleri peynirleri pazar yerlerinde satmaya başlamışlar. Bu birliktelik tam 2010 yılına kadar devam etmiştir.

2010 Yılında ayrılan kardeşlerden Kutbettin DEMİR’in çocukları olarak biz de aynı sektörde devam etme kararı aldık ve bunu daha ileri götürmek için ortanca kardeşimizi Gıda Mühendisliği bölümünde okuttuk. Okulu bitirip geldikten sonra pazar yerlerinde satışımıza devam ediyorduk. Fakat İstediğimiz kalitede peynir bulamadığımız için peynirde yapılan hileleri de duyduktan sonra hem insanların veballerinin altına girmemek hemde daha kaliteli peyniri müşterilerimize sunmak için kendi peynirimizi üretmeye karar verdik.

Arayışımız ve yaptığımız çalışmalar sonucunda 2014 yılında fabrikamızı satın aldık ve 2015 yılında üretime başladık. Şimdi kendi üretimimiz olan peynirleri müşterilerimize sunuyoruz. çok olumlu tepkiler alıyoruz. buda bizi çok mutlu ediyor. Gün geçtikçe işimizi daha çok severek yapmamızı sağlıyor.

Bizde bizi destekleyen müşterilerimize teşekkür ediyor. Diyoruz ki “Siz ize güvendikçe biz daha çok özeniyoruz”

Write a Reply or Comment